Біологічні очисні споруди призначені для очищення господарських і побутових стоків з приватних будинків, котеджів, таунхаусів і т.д.
Принцип роботи очисних споруд
Локальні очисні споруди працюють у двох послідовних стадіях:
- первинне (анаеробне) очищення в септиці
- вторинна (аеробна) очищення у біофільтрі "САД".
Первинне очищення в септику для дому здійснюється через фізико-біологічний процес. Стічні води, що містять забруднення, потрапляють у септик через впускний патрубок, який завдяки своїй формі уповільнює потік стоків, що надходять. Крупніші речовини осідають на дно резервуара утворюючи мул, який піддається повільному анаеробного процесу зброджування. На поверхні стічних вод у септиці утворюється плівка з легких речовин, таких як СПАВи, жири і т.д., а також піна, яка утворюється в результаті бродіння різних речовин, що містяться в нечистотах. Нечистоти розкладаються на водорозчинні та нерозчинні мінеральні речовини, що залишаються на дні резервуару. Тривалість процесу бродіння важлива для ефективності очищення, тому вибір обсягу септика має бути пропорційна кількості стічних вод, що підлягають очищенню. Наш септик для приватної оселі знижує забруднення стічних вод на 65-75%.
Вторинна очистка здійснюється у біофільтрі "САД", який є біологічною очисною установкою. У ньому використовують аеробні бактерії, які утворюють біомасу на спеціальних текстильних волокнах. Ці волокна розташовані на спеціальних рамах, забезпечуючи максимальне протікання потоку рідини та захист від надто високої мінливості потоку. Використовувані волокна типу "POLITEX" мають мікро діаметр 50 мікронів. За кожним квадратним метром поверхні із текстильними волокнами припадає сто квадратних метрів активної поверхні, де накопичується біомаса. Біофільтр обладнаний дифузорами, розташованими на дні, які спільно з компресором подають кисень для аерації. Дрібно-бульбашкова аерація підвищує швидкість метаболізму органічних речовин завдяки біохімічним реакціям, таким як окиснення та відновлення.
Переваги
- Екологічність: весь цикл очищення стоків проходить у технологічному устаткуванні, що забезпечує необхідний рівень очищення до необхідних показників перед скиданням у ґрунт.
- Економічна ефективність: Низькі експлуатаційні витрати роблять септики для приватного будинку вигіднішими порівняно з іншими очисними спорудами.
- Надійність: Наші біологічні очисні споруди мають десятирічну гарантію, що гарантує виконання всіх вимог до якості, встановлених законодавством та нашим виробничим досвідом.
- Простота монтажу: Наші локальні очисні споруди складаються з легких ємностей та не потребують спеціалізованого обладнання для їх встановлення.
- Простота експлуатації: догляд за системою зводиться до періодичного відкачування мулу з дна септика для приватного будинку, а також додавання біопрепаратів.
Розміщення системи
При встановленні автономної каналізації "Еколайн" на об'єкті, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- Відстань від ґрунтових вод: Відстань між дренами та дзеркалом ґрунтових вод має бути не менше 1 метра.
- Відстань від водозаборів: Мінімальна безпечна відстань між дренажною системою та джерелами водопостачання, такими як колодязі та свердловини становить 20 метрів. Важливо пам'ятати, що ця відстань відноситься до водозабірних систем сусідів.
- Вентиляція: Щоб запобігти неприємним запахам, необхідно забезпечити хорошу вентиляцію септика для приватного будинку. Рекомендується підключити септик до вентиляційної системи каналізації будівлі.
- Інші параметри розміщення: Відстань від септика до будівель – 5 метрів. Відстань від паркану – не менше 2 метрів. Відстань від дерева має бути не менше ніж 2 метри для дренажної системи.