Що таке септик на дренажне поле?
На першому етапі відбувається первинна механіко - біологічна очистка стоків. У септику здійснюватися осадження грубих зважених часток, внаслідок чого на дні септика утворюється осад. Забруднення органічного типу очищаються завдяки анаеробному бродінню, за рахунок анаеробних бактерій для яких органічні нечистоти є джерелом харчування і підтримки життєдіяльності. Далі вода проходить через спеціальний фільтр, який запобігає проходженню нечистот в дренажну систему. Правильно підібраний септик здатний очистити до 70% нечистот.
Після первинного очищення освітлена вода через розподільчий колодязь направляється в фільтраційно дренажний поле, де відбувається очищення стоків до 95% і подальша утилізація їх в грунт.

Переваги системи:
- простота монтажу і використання;
- висока якість, стійкість до агресивного середовища;
- невисока вартість;
- відсутність енергозалежних елементів.
Такий варіант очисних споруд кращий при:
- грунтах з хорошою проникністю (пісок, супісок);
- невеликій кількості мешканців;
- сезонному проживанні.
На ринку представлений широкий вибір септиків, однак для того щоб зробити правильний вибір, вам необхідно знати принцип роботи септика, вивчити його конструктивні особливості і розуміти, наскільки він підходить для забезпечення якісного очищення води в певних умовах.
- Оглядовий люк
- Вихідний отвір
- Калібрований пропускний клапан.
- Фільтр (корзина)
- Пуцолан (фільтруючий матеріал)
- Деаэратор
- Вхідний Отвір
- Жирова плівка
- Дефлектор
- Органічний осад під дією анаеробного бродіння (за допомогою анаеробних бактерій) і органічно не розчинні речовини
Після первинного очистки освітлена вода через розподільчий колодязь направляється в фільтраційно дренажне поле, де відбувається очищення стоків до 95% і подальша утилізація їх у грунт.
Довжина дренажних труб підбирається з розрахунку 12 м.п. на одного споживача. При піщаному грунті достатньо 8 м.п. на людину.